Poinsecja

Firma nasza specjalizuje się również w produkcji poinsecji (Euphorbia pulcherrima), zwanej popularnie gwiazdą betlejemską. Roślina ta staje się obecnie nieodzownym elementem, a nawet symbolem Świąt Bożego Narodzenia.

Zwyczaj dekorowania domu tymi roślinami w okresie świąt wcale nie jest polską tradycją, ale dotarł do nas z Ameryki. Stara Aztecka legenda podaje, że płonący kwiat (bo tak Aztekowie nazywali tę roślinę) swoją barwę zawdzięcza pewnej bogini, której serce pękło z miłości.

W pełni wybarwione rośliny oferujemy do sprzedaży już od połowy listopada. Rośliny produkujemy w doniczkach o średnicy 13 cm i formujemy tak, aby miały minimum 4 pędy zakończone kolorowymi przykwiatkami.

Duży nacisk kładziemy na wygląd roślin, a w szczególności na ich ulistnienie, wzajemne ułożenie pędów oraz na wysokość całych roślin, która waha się w granicach 35-40 cm. Największy efekt dekoracyjny otrzymuje się gdy pędy kończą się na jednej wysokości. W swojej ofercie posiadamy kilka bardzo ciekawych odmian o niespotykanej kolorystyce, jednak tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszą się odmiany czerwone.

Rośliny pakowane są w indywidualne worki foliowe, po 8 szt. w kartonie. Tak przygotowane rośliny transportuje się na wózkach typu CC po 128 szt. na jednym wózku. W celu ułatwienia sprzedaży hurtowej, nasze worki foliowe są zamykane od spodu, co przeciwdziała niszczeniu kartonów podczas podlewania roślin w hurtowniach.