Duża modernizacja

 

Duża modernizacja w ostatnim dziesięcioleciu w obliczu integracji z Unią Europejską pozwoliła nam obecnie produkować rośliny na powierzchni 15000 m2, w systemie upraw na wyjeżdżanych stołach z pełną recylkulacją i obiegiem zamkniętym.

Technika mobilnych stołów zalewowych jest obecnie najnowocześniejszym i najlepszym sposobem na masową produkcję wybranych gatunków roślin doniczkowych. Przy tej metodzie produkcji każda roślina jest podlewana i nawożona zalewowo i każda pobiera dokładnie tyle pożywki ile potrzebuje.

Komputerowy system podlewania i nawożenia wraz z pełną oceną składu i odczynu pożywki pozwala na zoptymalizowanie procesu odżywiania roślin, w wyniku czego otrzymujemy wysoce powtarzalny i standaryzowany produkt końcowy.

Podlewanie i nawożenie metodą zalewową pozwala utrzymywać części nadziemne roślin stale suche, co w konsekwencji zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób grzybowych. Dzięki możliwości wyjeżdżania całymi stołami uprawowymi z jednolitą partią materiału poza szklarnię do specjalnych pakowalni, możemy utrzymać wysoką czystość i higienę produkcji wewnątrz szklarni, co wydatnie wpływa na jakość roślin.

Połączenie pakowalni poprzez ciągi komunikacyjne z dużymi pomieszczeniami logistycznymi pozwoliło nam uniezależnić się od zewnętrznych warunków pogodowych.

 

en_GBEnglish
pl_PLPolish en_GBEnglish